Kaip veikia infrašildymas?

Šildymas infraraudonaisiais (IR) spinduliais žmogui sukuria tokį patį pojūtį, kaip ir maloniai kaitinantis po vasariškais saulės spinduliais. Tačiau, skirtingai nei mums įprasta saulė, IR šiluma neskleidžia sveikatai pavojingų UV spindulių.

Karšto vandens šildymo sistemos, kurių veikimas pagrįstas panaudojant vandenį ar kitą skystį kaip šilumos nešėją, reikalauja papildomų išlaidų jų projektavimui ir įrengimui, be to jų šildymo efektyvumas yra mažesnis dėl šilumos pernešimo nuostolių. Todėl infraraudonųjų spindulių / natūralaus šildymo plokštės yra efektyvi alternatyva įprastam šildymui.

Taigi kokiu būdu generuojama infraraudonųjų (IR) spindulių šiluma? Infraraudonųjų spindulių bangos, liesdamos kietą paviršių, sukelia molekulių vibracijas. Dėka šio proceso molekulių kinetinė energija yra paverčiama šiluma, kurios pojūtis yra visiškai nepriklausomas nuo mus supančios aplinkos temperatūros. Dėl šios priežasties juntama visiškai natūrali šiluma, tarsi į Jus vėsų rytą šviestų skaistūs saulės spinduliai ir šildytų rankas bei skruostus. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais yra efektyvus, nes energija nėra prarandama nešančioje aplinkoje (pvz. kaip karštas oras ar vanduo).

Šildymas infraraudonaisiais (IR) spinduliais yra energetiškai efektyvus šildymas, nes visa šildymo plokščių sunaudota elektros energija yra paverčiama šiluma. Tai yra visiška priešingybė kitoms šildymo sistemoms, kurios prieš pradėdamos efektyviai šildyti aplinką, pirmiausiai šildo orą.

Be to tiek šildymo plokštės, tiek halogeniniai šildytuvai leidžia efektyviai šildyti tam tikras zonas ar individualias darbo vietas, o ne visą erdvę patalpoje. Naudojant zoninį šildymą, vartotojas gali pakelti tam tikrų vietų temperatūrą, taip sutaupydamas išlaidas komunaliniams mokesčiams.

Halogeninis šildytuvas
Shopping Cart